Wizyta u dietetyka cz.2
- tandhdiet
- 21 sie 2021
- 2 minut(y) czytania
Druga część "przewodnika po gabinecie dietetyka". Dziś o tym, jak przebiega wizyta? Czego możesz się spodziewać? Jak się przygotować?
Na wizytę najlepiej umawiać się telefonicznie.
Podczas rozmowy zostaniesz poproszony/poproszona o podanie adresu e-mail. Możesz go również wysłać po naszej rozmowie sms-em. Na podany adres zostanie wysłany wywiad żywieniowy. Możesz go wydrukować i przynieść na wizytę lub wypełnić na komputerze i odesłać. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na przeanalizowanie pytań i sama wizyta będzie dla Ciebie mniej stresująca. Na samej wizycie dostaniesz jeszcze kilka dokumentów do zapoznania się - zgoda RODO, regulamin współpracy.
W dniu wizyty najlepiej unikać dużej aktywności fizycznej - może to wpłynąć na wyniki z analizy składu ciała. Ponieważ wizyty odbywają się popołudniami - nie musisz być na czczo.
Analiza składu ciała jest wykonywana na sprzęcie firmy TANITA. Wykonuje się ją na boso. Jest to badanie bezbolesne i trwa mniej niż 1 minutę.
Omówimy wyniki analizy składu ciała, wywiad żywieniowy. Ustalimy cele oraz plan działania.
Po wizycie w ciągu 7 dni roboczych dostaniesz pierwszą część diety. W ciągu tygodnia możesz zgłosić uwagi nt. otrzymanej diety - niewielkie poprawki masz gratis! Jeśli jednak okaże się, że zapomniałeś/zapomniałaś powiedzieć o jakiś istotnych ograniczeniach żywieniowych (zarówno z powodów medycznych jak i preferencji smakowych) wtedy za modyfikację jadłospisu zostanie naliczona dodatkowa opłata (między 50 a 100 zł).
Jeśli posiadasz jakiekolwiek badania z okresu ostatnich 3 miesięcy - zabierz je ze sobą na wizytę. Po całościowej analizie (badania + wywiad) okaże się czy są potrzebne jeszcze jakieś dodatkowe badania.
Na pierwszą wizytę musisz zarezerwować:
- 1,5 godziny - jeśli wywiad żywieniowy wypełniasz na miejscu
- 1 godzinę - jeśli wywiad żywieniowy zostanie wypełniony wcześniej
Nie każda wizyta musi kończyć się zakupem indywidualnego jadłospisu. Czasami będziemy pracować bardziej pod kątem psychodietetycznym.
Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego PLAN DZIAŁANIA jest ustalany indywidualnie!

Comments